#023 KOBIETY A ZRÓWNOWAŻONY BIZNES | MIRELLA PANEK- OWSIAŃSKA, MIRELLAPANEKOWSIANSKA.PL

Sezon 1
Sezon 1
#023 KOBIETY A ZRÓWNOWAŻONY BIZNES | MIRELLA PANEK- OWSIAŃSKA, MIRELLAPANEKOWSIANSKA.PL
/

Kobiety wciąż stanowią mniejszość w polityce i w zarządach firm, gdzie gdzie zasiadają w większości uprzywilejowani biali mężczyźni. Rządy i wielki biznes nie robią wystarczająco dużo, aby zaadresować kryzys klimatyczny i pogłębiające się nierówności na świecie. Jednocześnie coraz więcej jest przykładów kobiet liderek w biznesie i polityce, których przywództwo pozytywnie wyróżnia się na tle innych. Jesteśmy w takim momencie, w którym właściwe wydaje się poddanie krytycznej ocenie dotychczasowe funkcjonowanie świata. 

O tym jest właśnie ten odcinek -> o tym dlaczego wciąż za mało rozmawiamy o kobietach w biznesie, nierównościach, przywództwie kobiet

-> O tym jaka jest relacja kobiet ze zrównoważonym biznesem?

-> Na jakie obszary w biznesie trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę by nie pogłębiać nierówności płci

-> Jakie znaczenie ma tutaj raportowanie firmy

-> Jakie kobiety liderki warto śledzić

Ekspertka odcinka  Mirella Panek- Owsiańska

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej. Członkini zarządu fundacji Szkoła Liderów. Jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, była członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, gdzie odpowiadała za kontakty z kluczowymi interesariuszami w Polsce, współpracowała z The World Business Council for Sustainable Development (WBCSD), Global Compact, GRI (Global Reporting Initiative), etc. Ekspertka w Komitecie Technicznym ds. Społecznej Odpowiedzialności w ramach Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, brała udział w tworzeniu i promocji Normy ISO 26000. Członkini Zespołu ds. CSR oraz Grupy Roboczej ds. promocji odpowiedzialnego biznesu przy Ministerstwie Gospodarki.

Przez 4 lata pełniła funkcję rzeczniczki prasowej polskiej sekcji Amnesty International.

Stworzyła i koordynowała program „Demokracja bez kobiet to pół demokracji”, inicjatorka, ambasadorka i mentorka wielu grup i projektów dla kobiet. 

Przez wiele lat zajmowała się polityką, kandydowała do Sejmu RP, współpracowała m.in. z Hanną Suchocką i Barbarą Piwnik. Trenerka – przeszkoliła ponad 500 działaczy i działaczek społecznych i politycznych, m.in. z Białorusi, Kuby, Serbii i Kirgistanu.

Autorka artykułów i komentarzy prasowych. Członkini jury konkursu Kampania Społeczna Roku oraz innych konkursów poświęconych komunikacji i społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi zajęcia dla studentów na podyplomowych studiach z zakresu CSR i PR. Posiada długoletnie doświadczenie współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO.  

Absolwentka nauk politycznych o specjalności marketing polityczny, Szkoły Liderów oraz kursów na Stanford University i Columbia University. Wiedzę z zakresu marketingu społecznego i politycznego zdobywała w Anglii i w Stanach Zjednoczonych jako stypendystka Lecha Wałęsy, Rady Europy, gubernatora stanu Illinois oraz Departamentu Stanu USA.

Miłośniczka networkingu, Azji i Doliny Krzemowej. Mama Zojki.

Wspomniane w odcinku źródła:

#PrzywództwoKobiet 

#3teksty1akcja 

Jeżeli podoba Ci się ten podcast możesz mnie wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/zrownowazony_biznes lub kupić mi kawę na buycoffee.to/zrownowazony_biznes