#033 WOLONTARIAT, MĄDRE POMAGANIE I WSPÓŁPRACA Z NGO | BARTŁOMIEJ JOJCZYK, FUNDACJA DOBRYCH INICJATYW

Zrównoważony Biznes Podcast
Zrównoważony Biznes Podcast
#033 WOLONTARIAT, MĄDRE POMAGANIE I WSPÓŁPRACA Z NGO | BARTŁOMIEJ JOJCZYK, FUNDACJA DOBRYCH INICJATYW
/
  • Jak najlepiej przygotować firmę i siebie do współpracy z organizacją pozarządową?
  • Co jest ważne w budowaniu wolontariatu?
  • O czym warto pamiętać angażując się w działania pomocowe?
  • Jak pomagać żeby się nie wypalić?

Zaangażowanie w działania społeczne, wolontariat, aktywizm jest dla wielu osób i firm sposobem na dokładnie swojej cegiełki do zmiany rzeczywistości na lepszą. Jest też doświadczeniem niezwykle transformującym i rozwijającym.

Badania pokazują też, że firmowe programy wolontariatu zwiększają zaangażowanie i produktywność pracowników, podnoszą retencję pracowników oraz wzmacniają atrakcyjność pracodawcy.

Gość odcinka Bartłomiej Jojczyk

Absolwent zarządzania projektami międzynarodowymi Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Absolwent rocznego programu PROMENGO dla managerów NGOs, uczestnik licznych szkoleń i warsztatów dla organizacji pozarządowych. Od 2014 roku rozwija Fundację siłą własnych rąk i rękoma licznych, towarzyszących mu w tej pracy wolontariuszy.

Pierwsze doświadczenia zawodowe w 3 Sektorze zdobywał już podczas studiów, współtworząc projekty edukacyjne w Stowarzyszeniu Collegium Cogitantium i Polska Młodych organizując i prowadząc magazyn studencki „Włóczka” w Krakowie.

Doświadczenia zawodowe zdobywał pracując dla takich organizacji jak: Fundacja Instytut Innowacji, Fundacja Autokreacja, Fundacja United Way Polska, Federacja Polskich Banków Żywności (współpraca z biznesem).

W 2014 roku został fundatorem i współtwórcą Fundacji Dobrych Inicjatyw (FDI), a od 2017 roku, jako pracownik etatowy FDI, współtworzył pierwszą 3-letnią strategię Fundacji i zainicjował oraz zorganizował większość projektów społecznych FDI.

Od roku 2015 pełnił głównie funkcje kierownicze w organizacjach, z którymi był związany, zdobywając cenne doświadczenia oraz odnosząc sukcesy we wspieraniu ich rozwoju. W 2021 roku program „Junior project manager, it’s me!” został uznany za najlepszy projekt edukacyjny w konkursie „Dobroczyńca Roku” organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Uznany działacz społeczny warszawskiej dzielnicy Ochota.

Wspomniane w odcinku materiały:

Artykuł “Reimagine Your Corporate Volunteer Program” z Harvard Business Review z badaniami dotyczącymi wpływu wolontariatu na pracowników

Strona Fundacji Dobrych Inicjatyw

Profil Linkedin Bartka Jojczyka

Podcast Edukacja Zaangażowana

Powiązane odcinki

#011 FILANTROPIA BIZNESU 2.0, CZYLI JAK POMAGAĆ MĄDRZEJ | ANNA KORZENIEWSKA, SOCIAL IMPACT ALLIANCE FOR CEE

#018 FUNDACJE KORPORACYJNE – TRENDY I DOBRE PRAKTYKI | KAMILA SZAREJKO, NGO CONSULTANT

Wsparcie rozwoju podcastu

Wesprzyj rozwój podcastu – jeżeli podoba Ci się ten podcast możesz mnie wesprzeć dobrowolną wpłatą w serwisie Patronite: https://patronite.pl/zrownowazony_biznes lub kupić mi kawę na buycoffee.to/zrownowazony_biznes

Nie chcesz żeby ominął Cię odcinek? Śledź podcast na:

Instagramie | Facebooku | Twitterze | Linkedinie